29.03.2017

 

 1. Wybory parlamentarne w Bułgarii
  Bułgarzy wybierali dziś swoich przedstawicieli do Zgromadzenia Narodowego, czyli bułgarskiego parlamentu. Wygrała konserwatywno liberalna partia GERB z wynikiem 32,65% co dało jej 95 mandatów. Socjalistyczna BSP uzyskała 27,20% głosów co przełożyło się na 80 mandatów. Według rosyjskiego Ministra Spraw Zagranicznych przegrana BSP i innych partii sympatyzujących z Rosją ma być przykładem na brak interwencji Moskwy w tychże wyborach.

  ewybory.eu
  [EN] www.novinite.com

 2. Nasi piłkarze awansują
  Polska reprezentacja w piłce nożnej awansuje na historyczną, 11 pozycję w rankingu FIFA. Sytuacja ta jest możliwa dzięki temu, że piłkarze wygrali kolejny mecz kwalifikacyjny na Mistrzostwa Świata 2018 w Piłce Nożnej (Polska – Czarnogóra 2:1).

  sport.tvn24.pl
  www.polskieradio.pl
  sport.interia.pl

 3. Lasy Państwowe ujawniły plany nowych nasadzeń
  W tym roku zostanie posadzonych prawie pół miliona nowych drzew na terenach Lasów Państwowych. Będą to głównie sosny, buki, dęby, brzozy czy jodły. Według danych LP Polska zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem zalesienia kraju – 29,4% powierzchni.

  www.pap.pl

 

DamYan

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij