27.04.2017


 1. Kandydaci na prezydenta Francji używają Polski do walki politycznej
  Być może to nasz kraj będzie miał duże znaczenie w trakcie II tury wyborów prezydenckich we Francji. Kandydaci otwarcie protestują przeciwko przenoszeniu fabryk do naszego kraju. Marine Le Pen stwierdziła, że państwo powinno być na tyle silne by móc utrzymać biznes we Francji, natomiast Emmanuel Macron chce pójść o krok dalej i nałożyć na Polskę sankcje. Podpierał to tezą, że “Polska złamała wszelkie zasady” odnośnie ostatnich wydarzeń w Polsce gdzie interweniował między innymi Parlament Europejski czy Komisja Wenecka.

  [FR] www.lavoixdunord.fr
  [EN] reuters.com
  www.polskieradio.pl
  www.pch24.pl
  wiadomosci.wp.pl
  www.euractiv.pl
  tvn24bis.pl

 2. Kryzys w Macedonii
  Po tym jak wybrano Albańczyka na przewodniczącego parlamentu macedońskiego doszło do protestów pod budynkiem. Rozwścieczony tłum wtargnął do parlamentu i zablokował możliwość wyjścia kilkunastu posłom, doszło do przepychanek i rękoczynów. Policja po ataku i użyciu granatów błyskowych na demonstrantów uwolniła zamkniętych parlamentarzystów. 102 osoby zostały ranne, w tym protestujący, politycy i policjanci.

  [MK] telegraf.mk
  pl.sputniknews.com
  wiadomosci.onet.pl
  [EN] www.bbc.com
  [EN] www.reuters.com
  [EN] www.foxnews.com

 3. Donald Tusk wygrałby z Andrzejem Dudą
  Według sondażu opublikowanego przez Kantar Millward Brown SA Donald Tusk wygrałby drugą turę wyborów prezydenckich z 50% głosów. Andrzej Duda otrzymałby 45%, a 5% ankietowanych nie wskazało, żadnego kandydata.
  ewybory.eu
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij