18.04.2017


 1. .Nowoczesna może odrobić straty w liczbie posłów
  Przed świętami 4 posłów opuściło ugrupowanie .Nowoczesnej z powodu konlifktu z liderem. Jacek Protasiewicz zasugerował, że może dołączyć do Ryszarda Petru wraz ze swoim kołem Unia Europejskich Demokratów. Jeśli doszłoby do przejścia, .Nowoczesna odrobiłaby straty (odejście 4 posłów do PO w zamian za 4 posłów z UED, którzy zostali z PO wyrzuceni).

  www.wprost.pl
  natemat.pl

 2. Prezydent Turcji ogłasza zwycięstwo w referendum
  Recep Tayyip Erdogan, prezydent Turcji świętuje zwycięstwo w tureckim referendum. Według agencji prasowej Anatolia, 51,3% Turków dało Erdoganowi pełnię władzy. Dzięki zmianom prezydent będzie mógł na przykład odwołać rząd bez żadnej przyczyny. Według nowych zasad może zasiadać na fotelu aż do 2029 roku. Istnieją obawy, że Turcja ponownie po niespełna 100 latach stanie się krajem islamistycznym. Kurdowie oraz OBWE mają wątpliwości co do legalności głosowania.

  [EN] www.reuters.com
  [EN] www.independent.co.uk
  www.tvn24.pl
  wiadomosci.onet.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij