12.04.2017


 1. Partia .Nowoczesna traci 4 posłów
  Joanna Augustynowska, Marta Golbik, Grzegorza Furgo i Michał Stasiński postanowili przejść do Platformy Obywatelskiej. Nie zgadzają się z kierunkiem w jakim podąża partia i twierdzą, że Ryszard Petru stał się wodzem i pod jego dowództwem ugrupowanie wciąż traci poparcie.

  www.polskieradio.pl
  wmeritum.pl
  wolnosc24.pl
  wyborcza.pl

 2. W Wenezueli trwają jedne z największych protestów ostatnich lat
  Ekonomista Michael Hudson polecił prezydentowi Wenezueli ogłosić bankructwo, kraj popada w anarchię ze względu na wzrost przestępczości. Dzieje się tak, ponieważ brakuje wielu pdostawowych środków do życia, a nawet jeśli są to mieszkańców i tak nie stać na zakup. Od kilku dni wielu obywateli Wenezueli postanowiło wyjść na ulice i przy użyciu petard, kamieni oraz koktajli mołotowa walczyć z policją.

  www.pb.pl
  [EN] www.washintonpost.com
  [EN] globalvoices.org

 3. Poważne tarcia na linii USA – Korea Północna
  Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych jest zdeterminowany do rozwiązania problemu Korei Północnej – jednego z ostatnich bastionów bestialskiego komunizmu. Grozi, że jeśli Korea Północna nie dostosuje się do umów międzynarodowych według, których ma zaprzestać programu nuklearnego to USA podejmą wszelkie potrzebne środki by wymóc to na komunistycznym rządzie siłą. Chiny są gotowe by wesprzeć Trumpa w tym działaniu.

  www.rp.pl
  www.tvn24.pl
  [EN] nypost.com
  [EN] www.reuters.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij